لوگو الو شمال

اثر بره موم بر درمان کولیت روده

نویسنده: joramarketadmin
اثر بره موم بر درمان کولیت روده

درمان کولیت با بره موم

بره موم از فرآورده های زنبورعسل بوده و از دوران مصریان باستان به وسیله آدمی به عنوان دارو به کار برده میشد.

مشهور است اسم لاتین بره موم از ابداعات فیلسوف مشهور که از واژه یونانی Pro به معنای پیش و Polis به معنای شهر است و در کل Propolis به مفهوم جلوه شهر یا مدافع شهر گفته شده است. بره موم دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتری میباشد.

میتوان از بره موم برای درمان کولیت روده استفاده کرد و تورم روده را کاهش داد.

کولیت نوعی بیماری شایع در روده بزرگ بوده که التهاب و تورم در لایه مخاطی را به همراه دارد. فردی که دارای کولیت است لایه محافظ داخلی روده بزرگ آن به مولکول های غذایی و باکتری های بی خطر درون روده واکنش نشان داده و ملتهب میشود. بنابراین میتوان بره موم و کولیت روده را باهم مرتبط ساخت که به وسیله آن، این بیماری شایع را معالجه کرد.

بره موم چیست؟

بره موم چیست؟

ترکیبات اصلی بره موم شامل رزین و موم میباشد. رنگ آن ممکن است تنوع بسیاری داشته باشد. معمولا در مناطق معتدل رنگ این ماده زرد روشن یا قهوه ای و تا قهوه ای تیره متغییر است.

رنگ بره موم تولید شده در هوای گرمسیری ممکن است که رنگ آن قهوهای مایل به سبز روشن (در جنگل های برزیل) ، تا سیاه و قرمز (در جنگل های کوبا) متغیر باشد. هرچه بره موم در کندو بماند تیره تر میشود.

زنبور های عسل از این ماده به منظور مسدود نمودن درزها و منافذ کندو استفاده میکنند.. این ماده در دمای ملایم، نرم می باشد و با کاهش دما و افزایش برودت هوا  سفت و سخت میشود، گرچه باز هم انعطاف خود را حفظ کرده و شکل پذیری خور را حفظ میکند.

درون کندو، بره موم به پیچیده ترین شکل دارویی به کار بده می شود.

زنبور ها از این ماده ظریف رزینی برای ضدعفونی همه سطوح کندو استفاده میکنند. علی الخصوص در قسمتی ملکه تخم گذاری میکند باید عاری از هرگونه میکروب باشد و زنبورهای کارگر باید اطمینان یایند که تمام سلول هایی که در آن تخم گذاری میشود به بره موم آغشته گردیده است یا خیر. 

هیپوکرات که از نظر بسیاری، پدر پزشکی نوین به شمار میرود، ویژگی های دارویی بره موم را تشخیص داد  و به این امر مشهور است که از بره موم برای التیام زخم ها، جراحات داخلی و خارجی به عنوان تجویز استفاده میکرده است. از این رو از بره موم می‌تواند برای درمان کولیت نیز استفاده کرد و با بره موم برای کولیت زخمی درمان را تجویز کرد. 

در گذشته اطباء از بره موم برای درمان التهاب های گوارشی استفاده می‌کردند . در سال های اخیر نیز دانشمندان و محققان به اهمیت این موضوع پی برده و آزمایشات فراوانی در پیرامون آن برعهده گرفته و انجام دادند.

یکی از این موضوعات تحقیق شده، تاثیر بره موم برای کولیت روده میباشد که به طور کلی به اثربخشی بره موم در درمان کولیت پرداخته است. علت این امر این بوده که اثرگذاری این ماده طبیعی در بسیاری از بیمار ها بالا بوده و التهاب روده نیز از جمله ای امراض محسوب میشده است.

 بره موم و درمان کولیت اولسروز

کولیت چیست؟

کولیت زخمی یا کولیت اولسروز یک حالت و فرم از التهاب در روده بزرگ است که و قسمت های کولون و رکتوم را درگیر میکند.

عوامل و دلیل اصلی ایجاد کننده این بیماری هنوز مشخص نبوده ولی میتوان از این عوامل به میکروبها، ژنتیک، ایمنی و نظیر رژیم غذایی در بروز این بیماری نام برد.

کولیت یک بیماری متناوب و شایع بوده و ممکن است به صورت خودبه خود بهبود یافته و رفع شود. این بیماری در بازه ی سنی 15 تا 35 سال یا 55 تا 70 بیشتر بروزی پیدا میکند. اگر با این بیماری روبرو شوید باید تا پنهان شدن آن با بیماری مدارا کنید.

 

 بره موم و درمان کولیت اولسروز

شخص برای کنترل یا درمان این بیمار میبایست از رژیم خاصی پیروی کند. ابتدا باید از خوردن سبزی های خام، خیار و گوجه، پیاز پرهیز کند.

نباید از حبوبات استفاده کند یا در صورت استفاده حتما باید 2 الی 3 آنرا در آب بگذارد تا خیس بخورد و سپس آنها را پخته و مصرف کند.

بهتر است میوه هایی مانند سیب را پخته و سپس مصرف کند. اگر کولیت عصبی داشته باشد؛ میبایست از استرس و عصبانیت جلوگیری کرده و از محل ها و موضوعات تنش زا دور کند. شما میتوانید از کپسول بره موم برای کولیت اولسروز استفاده کنید و از التهاب و درد بکاهید.

علت این امر هم مشخص است زیرا کولیت یک بیماری التهابی می باشد و استفاده از بره موم در درمان این بیماری موثر میباشد و یکی از خواص اثبات شده برای بره موم، کاهش التهاب میباشد. علاوه بر این بره موم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و موجب تنظیم آن میشود.

چه علت بیماری در درون روده باشد یا اینکه منشا بیماری از شرایط زندگی باشد و یا عصبی، شما میتوانید از کپسول بره موم برای کولیت استفاده کنید. به هر حال خاصیت ضد التهابی بره موم میتواند کمک شایانی در کنترل و درمان این بیماری داشته باشد.

شما میتوانید از فرآورده بره موم یا حتی بره موم خام در جهت درمان استفاده کنید. البته تمامی درمان ها از نوع طبیعی نیاز به زمان داشته و بهبود سریعا حاصل نمیشود که مسئله بره موم و کولیت روده نیز از این داستان مستثنا نیست.

اما خوبی دارو های طبیعی این است که مضررات و عوارض دارو های شیمیایی را ندارد دارو های شیمیایی تجویز شده برای این بیماری تنها برای کاهش علائم بوده به صورت کامل بیماری را درمان نمیکند.

اگر شما به صورت مستمر  در بازه زمانی 6 ماه به صورت روزانه از بره موم استفاده کنید قطعا از میزان تاثیرگذاری آن راضی خواهید بود و  امکان دارد در کمتر از یکسال ، بیش از 80 تا 90 درصد بیماری بهبود یافته و بیشتر مشکلات وعلائم بیماری کولیت با بره موم رفع گردد.

موردهای زیادی بوده اند که از بره موم برای کولیت استفاده کردند و در آنها بهبودی حاصل شده است. شما میتوانید از کپسول بره موم روزانه هر 12 ساعت به صورت ناشتا با یک لیوان آب عسل مصرف نمایید. بهتر است هنگام مصرف بره موم معده تان خالی باشد و از استفاده آن قبل خواب تا حد ممکن خودداری شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله

جدیدترین مقالات