لوگو الو شمال

چگونه برنج را خوش عطر کنیم؟

نویسنده: مهرشاد تقوائی
روش های خوش عطر کردن برنج

برنج جزو غلاتی است که به‌صورت پخته شده در مدل و اشکال متنوع بر روی سفرۀ هر خانۀ ایرانی و آسیایی دیده می‌شود. طرز پخت برنج که در بهترین حالت و عطر بو قرار داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است و چالش‌های فراوانی را برای آشپزان به دنبال خواهد داشت.

یکی از این چالش‌ها چگونه برنج را خوش عطر کنیم می‌باشد که از ترفندهای گوناگونی برای خوش عطر کردن برنج استفاده می‌شود.

در این مقاله به بررسی این ترفندها و تمام مراحل برای تهیه یک برنج خوش عطر می‌پردازیم.

از ترفند خوش عطر کردن برنج می‌توان به این موارد اشاره کرد که آشپزان می‌توانند از برنج عطری استفاده کنند، استفاده از سبزیجات معطر مانند نعنا، ریحان، گشنیز، برگ سیر خرد شده و…، استفاده‌کردن از ادویه‌هایی مانند زیره، زعفران، هل سبز و دارچین و…، اضافه کردن آب گوشت و آب مرغ به برنج، استفاده از روغن باقی‌مانده‌ای که پیاز را با سرخ کرده‌اید، اضافه کردن روغن حیوانی بر اساس ذائقۀ غذایی، پخت برنج به‌صورت کته، ریختن مقداری برنج دودی به دیگ پخت برنج، پخت برنج با استفاده از کره‌های معطر و مهم‌ترین قسمت جلوگیری از سوختگی برنج می‌باشد که موجب شده بوی مطبوعی به دست آید.

 

روش های خوش عطر کردن برنج

در ادامه به توضیح طبخ و تعدادی از طرز تهیه برنج خوش عطر با استفاده از روش‌های گفته می‌پردازیم.

  1. پخت برنج عطری

استفاده از برنج خوش عطر در هنگام پخت یکی از این روش‌ها می‌باشد. به دلیل تنوع بالای برنج که طعم و عطر مختلفی را دارند انتخاب را برای آشپزان سخت کرده تا از کدام برنج برای بخت استفاده کنند. اما طبق تجربه برنج‌های دانه‌درشت از عطری بیشتر و بهتری نسب به دیگر برنج‌ها برخوردار هستند. یکی از این برنج‌ها، برنج باسماتی است که در کشور هند و پاکستان کشت و به کشور ایران وارد می‌شود.

استفاده از سبزیجات برای خوش عطر کردن برنج

  1. استفاده از سبزیجات

یکی از روش‌های عطر دادن به برنج استفادۀ سبزیجات در هنگام پخت می‌باشد. در این روش می‌توانید با افزودن سبزی‌های معطر تازه یا خشک شده در زمان پخت عطر بسیار خوبی را در برنج ایجاد کنید. زمان اضافه کردن این سبزی‌های معطر مانند نعنا، ریحان، گشنیز، برگ سیر خرد شده بنا به سلیقۀ اشخاص می‌باشد، اما بهتر است پس از آبکش کردن برنج این سبزیجات به برنج اضافه شود تا عطر و بوی بهتری برای برنج ایجاد کند.

 

  1. افزودن ادویه

افزودن ادویه یکی دیگر از روش‌های خوش عطر شدن برنج می‌باشد. از آن جایی که خاصیت و طبع ادویه‌جات گرم است افزودن آن به برنج که طبعی سرد دارد موجب بهبود مصرف برنج و افزایش عطر در برنج خواهد شد.

 

  1. ریختن آب گوشت یا آب مرغ

اضافه کردن آب گوشت یا آب مرغ به برنج یکی از روش‌های دلخواه و سلیقه‌ای است که مطابق سلیقه انجام می‌شود. در اکثر مواقع این روش برای خوش طعم و خوش عطر کردن برنج غذای کودک استفاده شده تا ویتامین و پروتئین‌های موردنیاز کودک تأمین شود. توصیه می‌شود که آب گوشت و آب مرغ را از صافی عبور دهید تا تمام ذرات آن گرفته شود و به برنج کته اضافه کنید تا طعم جذاب‌تری را برای کودک دلبندتان داشته باشد.

 

  1. پخت برنج با استفاده از باقی‌مانده روغن پیاز سرخ شده

بسیار از افراد به طعم پیاز سرخ شده علاقه‌مند هستند و با اضافه کردن روغن باقی‌مانده از پیاز سرخ شده در هنگام پخت برنج به طعم دلخواه و مورد نظر خود می‌رسند. برای تهیۀ این روغن می‌توانید یک پیاز کوچک را خردکرده و سپس با مقداری روغن آن را سرخ کنید تا جایی که پیاز به رنگ طلایی خود برسد و پس از خنک‌شدن روغن درون ماهیتابه، روغن طعم پیاز را به خودش می‌گیرد و با جدا کردن پیاز از روغن می‌توانید از آن در پخت برنج‌تان استفاده کنید تا برنج خوش عطر و بویی داشته باشید.

پخت برنج با استفاده از روغن حیوانی یا کرi طعم دار

  1. پخت برنج با استفاده از روغن حیوانی یا کرۀ طعم دار

استفاده از روغن‌هایی مانند کنجد یا زیتون و کره آب شده نه‌تنها طعم بسیار جذابی به برنج داده؛ بلکه باعث عطر دادن به برنج می‌شود. از این مدل پخت برنج برای خورشت و کباب بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

  1. جلوگیری از سوختن برنج

بسیاری از افراد هنگام آشپزی مشغول به انجام دیگر کارها می‌شوند و تمرکز کم‌تری در هنگام پخت برنج دارند که موجب سوختن یا ته گرفتن برنج می‌شود. این سوختگی باعث شده که عطر نامطبوعی برنج به خود گرفته و طعم اصلی خودش را از دست دهد. در صورت اتفاق افتادن این مورد می‌توانید قسمت سوخته یا ته گرفته را از برنج سالم پخته شه جدا کنید و در قابلمۀ دیگری به ادامۀ پخت برنج بپردازید.

نتیجه گیری

موارد گفته شده چند مورد از روش‌های پرکاربرد برای افزایش عطر برنج است که در صورت برخورد با چنین چالش‌هایی می‌توانید مورداستفاده قرار دهید تا یک برنج خوش عطر و بو برای پذیرایی از مهمانان یا افراد منزل داشته باشید.

استفاده از برنج ایرانی نقش بسیار مؤثری بر روی طعم و عطر و بوی برنج شما برای پذیرایی خواهد داشت. خرید و استفاده برنج‌های کشت شده در شمال کشور علاوه بر داشتن طعم و عطر خوب موجب افزایش رونق در کشور می‌‌شود. همچنین خریداران می‌توانند به‌صورت شخصی از کشاورز برنج را تهیه کنند تا از اصالت، سالم بودن و کیفیت بالای برنج اطمینان کامل داشته باشند.

الو شمال به همین منظور با در اختیار گذاشتن بهترین برنج‌های کشت شده در استان‌های شمالی مخصوصاً استان گیلان آن هم بدون واسطه از کشاورز به دست شما می‌رساند تا با طعم و کیفیت بهتری از برنج آشنا شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مقاله

جدیدترین مقالات